Więc dla kogo ta rasa ?

- dla osób, które chcą spokojnego zwierzaka i bliskiego towarzysza.

- dla rodzin z dziećmi. Ragdoll nie będzie protestował podczas zabaw z najmłodszymi czasami nawet zbyt nachalnych, a niektóre rasy nie tolerują takich zachowań.

- dla zapracowanych osób, podczas Twojej nieobecności Ragdoll będzie wylegiwał się na kanapie i czekał grzecznie aż wrócisz. A jak tylko usłyszy otwieranie drzwi to przybiegnie Cie przywitać

- dla rodzin z psami. Rasa ta akceptuje różnego rodzaju zwierzeta domowe , w tym psy

- dla podróżujących, którzy chcą zabrać ze sobą swojego pupila. Koty te wyjątkowo dobrze znoszą zmiany w otoczeniu co dla innych ras kotów mogłyby być źródłem stresu.

- dla seniora, wypełni pustkę w mieszkaniu i będzie najlepszym przyjacielem

 

Tak naprawdę dla Każdego

 

Kot doskonały ?

Rasa ta jest wyjątkowo spokojna i przyjazna. Ich sierść jest aksamitna i miękka w dotyku co od razu daje do myślenia ... a ile czasu ja będę poświęcać na czesanie? I tu Was zaskoczę taką sierść wystarczy szczotkować raz na kilka dni, rasa ta nie ma predyspozycji do kołtunienia się i filcowania.

Idealnie nadaje się do mieszkania w bloku

Jak kinder niespodzianka :)

Wszystkie kocięta Ragdoll po urodzeniu są białe i dopiero po ok. 10 dniach pojawia się kolor.

Rasa ta wybarwia się przez ok 2-3 lat, więc dopiero po osiągnięciu tego wieku nasz kotek będzie finalnie wybarwiony.

Około 4 roku życia osiągają pełną wagę a mogą ważyć od 4,5 kg aż do 10 kg

I co bardzo ciekawe intensywność wybarwienia jest zależna od temperatury, w jakiej przebywa nasz kot. W ciepłych pomieszczeniach sierść jest jaśniejsza, a w pomieszczeniach chłodniejszych sierść może ściemnieć.

 

Jak pluszowy miś / maskotka

Patrzy na ciebie z pięknymi, dużymi błękitnymi oczami pełnymi ufności - i tutaj od razu trzeba zwrócić uwagę na to, aby koty te nigdy nie wychodziły na dwór bez nadzoru, ponieważ ragdolle tak kochają ludzi, że pójdą nawet do obcego człowieka ...

 

 

 

Ragdoll - mruczący ideał ?

 

Zacznijmy od początku...

Krótka historia powstania rasy

Wszystko zaczęło się w latach 60. XX wieku od półdzikiej kotki Josephine z Kalifornii.
Ann Baker skrzyżowała ją ze swoim kotem w typie kota birmańskiego. Kociaki, które przyszły na świat były bardziej przyjazne, spokojne, ufne, dały się brać na ręce, wykazując przy tym cechę luźnego zwisania, to właśnie od tej cechy kotków powstała ich nazwa - Ragdoll (ang. szmaciana lalka)

 

JESTEM NA: